Společné zločinné spolčení: Svržení syrské vlády

globe-32299_960_720

Diana Johnstone, Global Research

Všichni tvrdí, že chtějí ukončit válku v Sýrii a obnovit mír na Blízkém východě.

No, skoro všichni.

„Jedná se o situaci zápasu play-off, ve kterém budete muset ztratit oba týmy, ale alespoň si nepřejete vítězství ani jednoho z nich – budete spokojeni s remízou,“ uvedl pro New York Times v červnu 2013 Alon Pinkas, bývalý izraelský generální konzul v New Yorku. „Ať oba krvácí, ať vykrvácí k smrti: to je strategické myšlení.“

Efraim Inbar, ředitel Centra pro strategická studia Begin-Sadat, zdůraznil stejné argumenty v srpnu roku 2016:

„Západ by měl usilovat o další oslabení Islámského státu, ale ne o jeho zničení… Umožnit padouchům zabít jiné padouchy zní velmi cynicky, ale je to užitečné a dokonce i morální to dělat, pokud to udrží padouchy zaneprázdněné a méně schopné škodit těm hodným… Navíc, nestabilita a krize někdy obsahují předzvěsti pozitivní změny… Americká administrativa se zdá neschopná rozpoznat skutečnost, že ISIL může být užitečným nástrojem oslabení ambiciózního plánu Teheránu na ovládnutí Středního východu.“

Dobře, ne úplně všichni.

Ale humanitární webová stránka Avaaz chce určitě ukončit válku a obnovit mír.

Nebo ne?

V současné době obíhá petice Avaazu, která nashromáždila více jak milion podpisů a má za cíl dokonce 1,5 milionu. Pravděpodobně je získá, se slovy jako jsou tato:

„Od minulého pátku bylo v Aleppu zabito 100 dětí.“

„Čeho je moc, toho je příliš.“

Avaaz pokračuje prohlášením: „Neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak tuhle válku ukončit, ale je existuje jeden způsob, jak zabránit teroru z nebes – lidé po celém světě požadují bezletovou zónu k ochraně civilistů.“

Bezletová zóna?  Nezní to povědomě? To byl ten trik, který posloužil ke zničení protivzdušné obrany Libye a otevřel zemi změně režimu v roce 2011. Byl horlivě podporován Hillary Clintonovou, která stejný manévr protlačuje v Sýrii.

A když Západ říká „bezletová“, znamená to, že někteří létat mohou a jiní nemohou. Díky bezletové zóně v Libyi, létaly Francie, Velká Británie a Spojené státy kam chtěly, zabily nespočet civilistů, zničily infrastrukturu a umožnily islámským povstalcům získat části země.

Petice Avaazu dělá stejné rozdíly. Někteří by mohli létat a jiní ne.

„Vytvořme hlasitou globální výzvu Obamovi a dalším vůdcům, aby se postavili Putinovu a Asadovu teroru. Může to být naše poslední, největší šance pomoci ukončit toto masové vraždění bezbranných dětí. Přidejte své jméno.“

Takže je to všechno o masovém vraždění bezbranných dětí, k jehož zastavení bychom měli zavolat krále dronů, Obamu, aby ukončil „teror z nebes“.

Nejen Obamu, ale i jiné „dobré“ vůdce, členy NATO:

„Prezidentu Obamovi, prezidentu Erdoganovi, prezidentu Hollandemu, premiérce Mayové a dalším světovým vůdcům: Jako občané po celém světě zděšení vražděním nevinných v Sýrii, vás vyzýváme, abyste prosadili bezletovou zónu v severní Sýrii, včetně Aleppa, k zastavení bombardování syrských civilistů a zajistili, aby humanitární pomoc došla k těm potřebným.“

Načasování této petice je výmluvné. Přichází přesně v době, kdy syrská vláda tlačí na konec války dobýváním východní části Aleppa. Je součástí masivní současné kampaně s cílem snížit veřejné povědomí o syrské válce na dva faktory: dětské oběti a humanitární pomoc.

V tomto pohledu rebelové zmizí. Stejně tak všichni jejich zahraniční podporovatelé, saúdské peníze, vahábitští fanatici, rekruti ISIL z celého světa, americké zbraně a francouzská podpora. Válka je jen podivným rozmarem „diktátora“, který se baví tím, že bombarduje bezmocné děti a blokuje humanitární pomoc. Tento pohled redukuje pětiletou válku v Sýrii na situaci, jaká byla vylíčena v Libyi k ospravedlnění bezletové zóny: nic, než zlý diktátor bombardující své vlastní lidi.

Pro veřejnost, která s oblibou konzumuje světové události v pohádkové formě, to všechno do sebe zapadá. Podepsat petici na počítači a zachránit děti.

Petice Avaazu si neklade za cíl ukončit válku a obnovit mír. Jasně si klade za cíl zabránit syrské vládě ofenzivou znovu převzít Aleppo.  Syrská armáda prošla během pěti let války těžkými ztrátami, její potencionální rekruti byli ve skutečnosti vyzváni vyhnout se nebezpečné armádní službě tím, že půjdou do Německa. Sýrie potřebuje ke snížení svých ztrát vzdušnou sílu. Petice Avaazu požaduje ochromení syrského útoku a tím pomáhá rebelům.

Počkejte, ale znamená to, že chtějí vítězství rebelů? Ne tak docela. Jediní rebelové, kteří jsou případně dost silní na vítězství, jsou ISIL. To nikdo skutečně nechce. Prostým faktem je, že k ukončení této války, stejně jako většiny válek, musí mít jedna strana navrch. Když je jasné, která strana vítězí, pak může být úspěšné jednání o věcech, jako je amnestie. Ale tato válka nemůže být „ukončena vyjednáváním„. Takový výsledek mohou Spojené státy podpořit pouze v případě, pokud by Washington při vyjednávání mohl použít své vlastní loutky – pardon – pro demokratické exulanty žijící na Západě. Ale jak se věci mají, tito by mohli být odmítnuti většinou vládu podporujících Syřanů jako zrádci a odpadlíci rebelů. Takže jedna strana musí vyhrát k ukončení války. Nejméně nejhorším výsledkem by bylo, že Asadova vláda porazí rebely, aby byl zachován stát. Proto potřebují syrské jednotky získat zpět východní část Aleppa obsazenou povstalci.

Úkolem Avaazu je získat veřejné mínění proti této vojenské operaci tím, že jí vylíčí jako nic jiného než společné rusko-syrské úsilí vraždit civilisty, zejména děti. Proto volají po vojenské operaci NATO k sestřelování (to je to, co znamená bezletová) syrských a ruských letadel, nabízejících přímou leteckou podporu vojenské ofenzivě syrské armády.

Dokonce ani takováto drastická opatření nemají za cíl ukončit válku. Znamenají oslabení vítězné strany, aby jí zabránili ve vítězství.  Prodloužení do patové situace. To znamená – použitím absurdního výrazu populárního za bosenské války – vytvoření „ještě rovnějších podmínek,“ jako kdyby byla válka sportovní událost. To znamená pokračování války dál a dál, dokud nezůstane v Sýrii vůbec nic, a to, co zbude ze syrského obyvatelstva, zaplní uprchlické tábory v Evropě.

Jak hlásily z Jeruzaléma v září 2013 New York Times „součinnost mezi izraelskými a americkými pozicemi, i když bez přímých vyjádření lídrů obou zemí, by mohla být kritickým zdrojem podpory pro chirurgické údery v Sýrii, o jejichž schválení Obama usiluje v Kongresu.“ Noviny dodaly, že „národně bezpečnostní obavy Izraele mají širokou podporu obou stran Washingtonu, Výboru pro americko-izraelské veřejné záležitosti (AIPAC), vlivné pro-izraelské lobby ve Washingtonu a jsou zesílené úterním postojem prezidenta Obamy, (když tehdy plánoval „ztrestat prezidenta Bašára Asada za použití chemických zbraní bez odstavení ho od moci“ – předtím se Obama rozhodnul spojit s Ruskem k odstranění syrského chemického arzenálu – rozhodnutí, pro které je neustále odsuzován proizraelskou lobby a válečnou stranou.) Prohlášení AIPACu „neříká nicméně nic o preferovaném výsledku občanské války…“

Samozřejmě. Jak pokračuje zpráva z Jeruzaléma 2013: „Zatím se doufá v utlumení pro vznik umírněných, sekulárních povstaleckých sil, které by mohly vypracovat demokratické změny a dokonce i konstruktivní dialog s Izraelem, třetí snahou je získat trakci: nechme ty zlé, ať se sami zcela vyčerpají. „udržování konfliktu zcela slouží zájmům Izraele“, řekl Nathan Thrall, v Jeruzalémě sídlící analytik International Crisis Group.“

Prostou pravdou je, že se Sýrie stala obětí dlouho plánovaného společného zločinného spolčení za účelem zničit poslední nezávislý sekulární arabský národní stát na Středním východě, po zničení Iráku v roce 2003. Zatímco bylo přičítáno vládní represi vůči „pokojným protestům“, ozbrojené povstání z roku 2011 bylo plánováno po celé roky a bylo podporováno vnějšími mocnostmi: Saúdskou Arábií, Tureckem, Spojenými státy a Francií, mimo jiné. Francouzské motivy zůstávají záhadou, pokud nejsou spojeny s těmi izraelskými, který vidí zničení Sýrie jako prostředek k oslabení svého soupeře v tomto regionu, Íránu. Saúdská Arábie má podobné záměry oslabit Írán, ale s náboženskými motivy. Turecko, bývalá imperiální mocnost v regionu, má své vlastní územní a politické ambice. Rozdrobení Sýrie může uspokojit všechny z nich.

Toto do očí bijící a dokonale otevřené spiknutí za zničení Sýrie je hlavním mezinárodním zločinem, a výše uvedené státy jsou spoluspiklenci. Jsou spojeny ve společném zločinném spolčení se zdánlivě „humanitárními“ organizacemi jako Avaaz, které šíří válečnou propagandu pod zástěrkou ochrany dětí. Tohle funguje, protože většina Američanů prostě nemůže věřit, že by jejich vláda dělala takové věci. Vzhledem k tomu, že běžní obyčejní lidé mají dobré úmysly a neradi vidí zabíjené děti, představují si, že jejich vláda musí být stejná. Je těžké překonat tuto uklidňující víru. Je přirozenější věřit, že zločinci jsou zlí lidé v zemi, které ve skutečnosti vůbec nerozumí a o níž nic nevědí.

Neexistuje žádná šance, že toto zločinné kriminální spolčení někdy vzbudí pozornost u zástupců Mezinárodního trestního soudu, který je stejně jako většina mezinárodních humanitárních organizací zcela pod kontrolou USA. Například náměstek generálního tajemníka OSN Ban Ki Moona pro politické záležitosti je americký diplomat Jeffrey Feltman, který byl klíčovým členem týmu Hillary Clintonové, když prováděla změnu režimu v Libyi. A množina spolupachatelů v tomto společném kriminálním spolčení zahrnuje všechny pro-vládní „nevládní“ organizace, jako jsou Avaaz, které posouvají pokrytectví do dalších rozměrů tím, že využívají soucit s dětmi, aby odůvodnily a udržovaly tento hlavní zločin proti lidskosti a míru ve světě.

Překlad Messin 

 

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/overthrowing-the-syrian-government-a-joint-criminal-enterprise/5549294