22. listopad 1963: Připomínka státem sponzorovaného atentátu na JFK

globe-32299_960_720

Stephen Lendman, Global Research

Nikdy nezapomenu na zaslechnutí té zprávy – pracoval jsem tehdy jako marketingový analytik v Pittsburghu a když to oznámili, právě jsem se s kolegy vrátil z oběda.

22.listopadu 1963 byl pátek. Jakmile se zpráva objevila, všichni na mém oddělení byli jako omráčení a neschopní se soustředit na cokoliv jiného.

Bylo příliš brzy na to vědět, jaké důkazy budou později odhaleny. Lee Harvey Oswald byl příhodný obětní beránek, nezapletený v tom, co se stalo, státem podporovaném atentátu, za který byly pravděpodobně zodpovědné špinavé ruce CIA a tajných služeb.

Jeho zabití znamenalo mnoho. Pokud by žil, věci by se vyvíjely jinak, alespoň po nějaký čas. 22.listopad 1963 zůstane skvrnou na žalostném americké dědictví.

Tělo JFK bylo letecky přepraveno z Dallasu do Washingtonu. V neděli 24. listopadu koňmi tažený povoz dovezl jeho vlajkou přikrytou rakev, aby jí umístil na Capitol Hill. Po zádušní mši u svatého Matouše byl uložen k odpočinku na národním hřbitově Airlington.

Události té doby se mnou zůstanou navždycky. JFK byl zavražděn kvůli své proměně z válečníka na mírotvůrce.

Odmítnutí Pax Americana, prosazování jaderného odzbrojení, sblížení se Sovětským svazem, stažení všech sil z Vietnamu do roku prosince 1965, a další politiky proti establishmentu se ukázalo jako jeho záhuba.

Americký hloubkový/hluboký stát („American deep state“) měl jiné představy. Podobné výzvě čelí Trump, pokud bude pokračovat ve vůli k lepším vztahům s Moskvou a prezidentem Vladimirem Putinem – snad v zájmu více diplomacie a méně válek.

Platón kdysi řekl: „Divné časy jsou ty, ve kterých žijeme, když se mladí i staří učí ve škole lži. A člověk, co odváží říkat pravdu, je najednou nazýván bláznem a šílencem“.

Warrenova komise ututlala, co se stalo. Velká lež přetrvává dodnes. Rozsáhlý výzkum Jamese Fetzera provedl následující závěry:

„Údajná Oswaldova zbraň nemohla být použita k vystřelení kulek, použitých k zabití Kennedyho. Teorie „kouzelných kulek“ je prokazatelně nepravdivá a není ani anatomicky možná.“

„JFK byl zasažen čtyřikrát – zepředu do krku, zezadu do zad a zepředu i zezadu do hlavy.“

„Rentgeny byly pozměněny. Mozek byl vyměněn, a filmy a fotky byly zfalšovány za účelem zakrytí skutečných příčin jeho smrti.“

Fetzer uvádí „více než 15 známek spoluúčasti tajných služeb při přípravě JFK pro jeho zasažení.“

„Dva agenti přidělení k limuzíně byli zanecháni vzadu na Love Field. Zvláštní vozidlo pro novináře, které mělo jet před limuzínou, bylo odvoláno.“

„Motocyklový doprovod byl zredukován na čtyři a dostali instrukce, aby nejezdili před zadními koly auta. Otevřená okna nebyla krytá. Víka kanálů nebyla svařena a dav se nechal vyvalit do ulice.“

„… Vozidla byla ve špatném pořadí, s Kennedyho autem v čele, když mělo být ve středu skupiny.“

„Porušení protokolu bylo tak do očí bijící, že by si toho všimnul jakýkoliv bezpečnostní expert. Agentura Assassination Record Review Board (ARRB) zničila záznamy prezidentovy ochranky kvůli eliminaci důležitých důkazů.

Kennedyho trasa byla změněna nedlouho před příjezdem. Zahrnovala i přísně zakázané zabočení o úhlu 90 stupňů. Poté, co ho zasáhla střelba, strhl řidič William Greer řízení doleva. Zastavil vozidlo.

„V nemocnici Parkland dostali agenti tajné služby kbelík s vodou a houbou a umyli mozek a krev z místa činu.“

Kennedyho „limuzína byla vzata zpátky do Fordu. Zbavena všeho až na holé železo a přestavěna“ – zničení důležitých důkazů.

Pseudo-dokumentární zdání v televizi, deformování toho co se stalo, zatajování důležitých pravd, držení se dávno zdiskreditované verze o osamělém střelci.

„Kolik promyšleného úsilí bylo použito na zakryvání pravdy před veřejností, tolik ho bylo také vydáno na provedení atentátu samotného, „ vysvětlil Fetzer.

Představte si ty možnosti, kdyby Kennedy žil. Pravděpodobně by vládnul dvě období, možná by ho v lednu 1969 následoval RFK, pokud by žil. Možná by byla ukončena studená válka a vyhnuli bychom se válce v jihovýchodní Asii.

Nikdy se nedozvíme, co mohlo být. Zůstala jen žalostná situace po atentátu na JFK, následovaného atentátem na RFK, zadržujícím dalšího Kennedyho, aby se stal prezidentem.

Překlad Messin

 

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/november-221963-remembering-jfks-state-sponsored-assassination/5558492

 

 

 

 

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat