Americká armáda bojuje se syrskými rebely vyzbrojenými CIA

globe-32299_960_720

Jason Ditz, Antiwar.com

Rebelové střílejí na americké vojáky poblíž města Manbij

Podle armádního mluvčího plukovníka Ryana Dillona byly pozemní jednotky USA napadeny před syrským městem Manbij. Dostaly se pod palbu syrských rebelů spojených s Tureckem a před útěkem zpět do Manbije palbu opětovaly.

Jedná se o boj, kterého se měsíce mnozí obávají, a je obzvláště významný, protože syrští rebelové, útočící na americké jednotky, jsou stejnými povstaleckými silami, které USA už několik let přímo vyzbrojují prostřednictvím operací pašování zbraní CIA.

Po ukončení programu CIA se teď rebelové spojili s Tureckem a to po své invazi do Sýrie jasně uvedlo, že má v úmyslu se pokusit Manbij vojensky dobýt a vyhnat kurdské síly. Právě přítomnost amerických sil v Manbiji Turky odradila od útoku na město.

Ale Turecko veřejně vyjádřilo hrubou nespokojenost s americkou podporou Kurdů. Takže to vypadá, že v kombinaci s „opuštěnými“ rebely, odříznutými od americké pomoci, konečně rozpoutali nějaké boje.

To nám v následcích ukazuje, jak špatným nápadem bylo vyzbrojování rebelů CIA, které nejenomže se nedosáhlo cíle změny režimu, ale tyto ozbrojené frakce nyní naopak dychtí bojovat proti americkým vojskům. Zatímco má Turecko zjevný zájem zabránit tomu, aby situace zašla příliš daleko, je nepravděpodobné, že jde o poslední konflikt s těmito rebely.

Překlad Messin

 

Zdroj: http://news.antiwar.com/2017/08/29/us-military-battles-syrian-rebels-armed-by-cia/

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat