Times: Proces s Gotovinou by mohl být trapasem pro CIA a USA

globe-32299_960_720

Soud s chorvatským generálem Ante Gotovinou by se mohl stát pro západní tajné služby a místní vlády trapasem, napsal deník The Times.

Podle listu by mohlo být docela trapné, pokud generál Gotovina odhalí, kolik podpory dostala chorvatská armáda a zpravodajské služby od Západu, zvláště od Spojených států a CIA.

The Times citují bývalého šéfa personálu prezidenta Tudjmana, Hrvoje Sariniče, který také vystupoval jako jeho tajný vyslanec u Miloševiče, jak říká, že CIA spolupracovala s generálem Gotovinou a dodávala potřebné informační vybavení před operací „Bouře“.

Včera zahájený proces také může odhalit detaily temných dohod mezi Miloševičem a Tudjmanem, a také proč Miloševič nezmobilizoval jugoslávskou armádu, když krajinští Srbové prchali před chorvatským vojskem.

Ante Gotovina byl v srpnu 1995 velitelem operace „Bouře“, při které bylo nuceno uprchnout až 200.000 Srbů z Chorvatska. Podle tribunálu Gotovina věděl, že došlo k válečným zločinům, ale selhal při zastavení zvěrstev, nebo potrestání pachatelů.

Messin, 12.3.2008

Zdroj: http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=1&IdPublication=2&NrArticle=104623&NrIssue=605&NrSection=20

Přidej komentář jako první k "Times: Proces s Gotovinou by mohl být trapasem pro CIA a USA"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat