Falešný proces proti Šešeljovi se úplně zhroutil – nabízejí mu propuštění

globe-32299_960_720

Neuvěřitelných 11 let trvající „proces“ proti bývalému srbskému politikovi Vojislavu Šešeljovi spěje k totálnímu zhroucení. Svědčí o tom aktuální nabídka soudu, který přichází s možností dočasného propuštění.
Šešelj se už v roce 2003 sám vydal ICTY. Prakticky ihned poté, co se dozvěděl, že ho tam chtějí obvinit. Jenomže jen příprava obžaloby trvala následující tři roky. I tak byla obžaloba špatná.

Bývalá hlavní žalobkyně ICTY Carla del Ponte ve své knize „Paní žalobkyně“ v roce 2008 přiznala, že žaloba proti Šešeljovi byla podána výhradně z politických důvodů. V podstatě na žádost tehdejšího vedení Srbska, které poslouchalo Američany. „Djindič v souvislosti v Šešeljem měl pouze jedinou prosbu. Vezměte ho a už nám ho nevracejte,“ uvádí v knize Carla del Ponte. Kompletní právní informace o kauze Šešelj v češtině zde.

Když už byli tedy soudci logicky pořád neúspěšní v samotné kauze, odsoudili ho alespoň za „pohrdání soudem“. Šešeljovi byla následně pořád prodlužována vazba. Nikdy mu nebylo sděleno, dokdy bude vazba trvat.

I Západem placená aktivistka Nataša Kandičová říká pro deník Blic: „Haagskému tribunálu se nepodařilo zvládnout proces proti Vojislavu Šešeljovi a návrhem na dočasné propuštění se soudce Jean-Claude Antonetti pokouší najít únikovou cestu z této situace.“

 „Jsou situace, ze kterých nevede žádná cesta ven“ přiznává dále Kandičová.

 Podle právníka Tapuškoviče se Šešelj přijmout nabídku nechystá. Nehodlá totiž ICTY nic ulehčovat. Bude akceptovat jen zproštění obžaloby – osvobození, nikoliv pouze tiché propuštění, které by pomohlo mocným zakrýt jejich jednání.

Messin, 18.6.2014

Zdroj: http://english.blic.rs/News//10466/Seselj-refuses-Tribunals-offer