USA opět zachraňují polní velitele ISIS v Sýrii

globe-32299_960_720

Sophie Mangal, Global Research

Neustále přicházejí nové důkazy o tom, že mezinárodní koalice vedená USA v Sýrii namísto boje s ISIS sleduje jen vlastní politické zájmy. Existuje množství faktů, dokazujících pomoc speciálních služeb USA vyšším polním velitelům ISIS.

Na pozadí úspěšného postupu Syrské arabské armády (SAA) směrem k Dajr az-Zaur a porážce ISIS začal Washington evakuovat své agenty pro další použití v jiných oblastech.

Dne 26. srpna evakuovaly helikoptéry vojenských sil Spojených států dva evropské velitele ISIS s jejich rodinami z osady Al-Treif, která se nachází severozápadně od Dajr az-Zaur.

Také 28. srpna letectvo mezinárodní koalice přesunulo více než dvacet velitelů ISIS z vesnice Albu Leil na vojenskou leteckou základnu v severní Sýrii.

Není to poprvé, kdy americká zpravodajská služba „zachraňuje“ polní velitele v Sýrii. V květnu 2017 americké helikoptéry vyzvedly desítky vůdců ISIS a zahraničních žoldnéřů z osady Al-Kasrah. Připomeňme si, že podobné operace byly provedeny v červnu a červenci 2017 v blízkosti města Rakká.

Překlad Messin

 

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/u-s-rescues-isis-field-commanders-in-syria-the-terrorists-r-us/5607626

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich