Britská MI6 plánovala v roce 1993 zabít Miloševiče

globe-32299_960_720

Bývalý člen MI6 Richard Tomlinson tvrdí, že Slobodan Miloševič byl cílem britské zpravodajské služby, která pro tento účel vytvořila zvláštní plán.

Podle listu Vecernije Novosti byl tento plán později využit k odstranění princezny Diany. List píše, že Tomlinson své závěry přednesl už před deseti lety u Nejvyššího soudu v Londýně, ale jeho tvrzení se stala opět aktuální po nedávném prohlášení zpravodajského důstojníka Johna Hopkinse (80), který tvrdí, že osobně účastnil „odstranění“ princezny z Walesu.

Podle tvrzení Tomlinsona – které se také dostalo do dokumentu „Playing Dirty“, věnovaného temným aktivitám britské zpravodajské služby MI6 – měl být v roce 1993 bývalý jugoslávský a srbský prezident zabit způsobem, který měl vypadat jako dopravní nehoda, Jako místo byl zvolen tunel ve Švýcarsku poblíž Ženevy, kde se měl Miloševič účastnit mezinárodní konference o bývalé Jugoslávii.

Plán byl způsobit nehodu v době, když Miloševičova limuzína cestovala přes hory. Auto mělo být osvíceno prudkým světlem, nebo laserem, což by oslepilo řidiče. Údajně bylo odhadnuto, že takový scénář by měl největší šanci, že bude následkem smrt.

Očití svědci nehody v tunelu, která zabila Dianu, tvrdí, že těsně předtím viděli oslepující světla. Je to jedna z řady strašných shod okolností mezi plánem atentátu na Miloševiče a smrtí Diany, říká Tomlinson.

Dále tvrdí, že plán na likvidaci Miloševiče byl nakonec opuštěn, ale scénář byl nakonec využit na princeznu Dianu.

Překlad Messin

 

Zdroj: http://www.b92.net/eng/news/world.php?yyyy=2017&mm=09&dd=13&nav_id=102302