Paul Craig Roberts: Bushův útok na americkou ústavu je skutečným útokem na Ameriku

globe-32299_960_720

Neokonzervativní Bushův režim obratně využil teroristické útoky na WTC (9/11) k vytvoření atmosféry strachu mezi Američany. Díky tomu jsou nyní lidé slepí vůči útokuBushova režimu na náš ústavní systém. Američané se pokorně podřídili brutálnímu útoku Bushova režimu na občanské svobody, lidská práva, rozdělení pravomocí a zákonná ustanovení, protože jim byly vymyty mozky za účelem, aby uvěřili, že „válka proti terorismu“ má přednost a nemůže být vedena podle pravidel stanovených/založených otci zakladateli.

Tím, že povýšil „válku s terorem“ nad americkou ústavu, ze sebe udělal Bushůvneokonzervativní režim mnohem větší hrozbu Američanům, než jsou cizí teroristé. Dva experti na ústavu, Timothy Lynch a Gene Healy dokumentovali mocný útok Bushovarežimu na americkou ústavu v materiálu nazvaném „Náraz moci: Ústavní činy GeorgeW. Bushe“ vydaném 3.května 2006 (vyd. Cato Institute in Washington, D.C.).

Lynch a Healy prokázali, že Bush selhal v jeho nejdůležitější odpovědnosti „hájit, chránit a obhajovat“ ústavu, a tak porušil svou prezidentskou služební přísahu. Dva specialisté dále dokumentují, jak Bushův režim vyvíjí „nepřetržitý tlak na moc, nekontrolovanou ani soudy, ani kongresem“ v záležitostech sahajících od války, habeas corpus, federalismu až ke svobodě projevu a neoprávněnému sledování lidí. Bushův útok na ústavu „by měl znepokojit lidi napříč politickým spektrem.“

Bohužel, toto se neděje. Mnoho Američanů věří, že Bushovy diktátorské síly budou aplikovány pouze na teroristy. Tahle víra je extrémně pošetilá a naivní, protože znamená, že „svoboda každého Američana nespočívá na ničem více, nežli na slušnosti Bílého domu.“

Stalo se běžným jevem, že slyšíme Američany odmítat se zabývat ilegálností Bushovarežimu a neústavního používání moci/síly když předpokládají, že by se měli bát pouze ti, co se zapletli s terorismem. Tito Američané by se měli sami sebe zeptat, proč se tedy jejich předkové (duchovní otcové) obtěžovali se psaním nějaké ústavy, když se vlády mohou bát jedině zločinci?

Pokud můžeme věřit vládě způsobem, jakým jí je jak to vypadá připraveno věřit mnoho Američanů, potom nepotřebujeme ústavu. Opravdu, proč by měl prezident přísahat na ochranu ústavy, když nepotřebujeme, aby nás ústava chránila před naší vládou? Jestliže můžeme důvěřovat vládě, proč chodit do všech těch starostí s pořádáním voleb? Nestačí mít jenom nějakého diktátora, nebo krále, nebo kontrakt s nějakou společností poskytující vládu?

Naskýtá se otázka: Jsou Američané provinilí velezradou, když se obrátí zády k ústavě? Velezrada je zrada země. A co představuje zemi? Ve Spojených státech ústava znamená zemi. Útok Bushova režimu na ústavu je útokem na Ameriku.

Navíc je daleko nebezpečnější a smrtící, než teroristický útok na budovy.

Polož si laskavý čtenáři otázku, co jsme bez ústavy? Jak se bez ústavy lišíme od nešťastných osob poslaných do sovětských a nacistických táborů smrti? Ústava chrání naše práva a bez našich práv nejsme nic.

Bylo široce ohlášeno, aniž by to Američany nějak znepokojilo, že Bushův režim udělil společnosti Halliburton 385 miliónů dolarů k vystavění koncentračních táborů ve Spojených státech. Kdo jsou budoucí vězňové? Jistě ne teroristé. Bushův režim se při chytání teroristů osvědčil jako značně nešikovný, a těch nemnoho co bylo zadrženo, je drženo v zahraničí mimo dosah soudů, kde jsou mučeni a zneužíváni. Tábory jistě nejsou pro ilegální cizince kterým obě politické strany chtějí dát amnestii a občanství.

Koncentrační tábory symbolizují hrůzy a nelidskost Stalina a nacistické éry. Proč Bushůvrežim staví koncentrační tábory v Americe?

Válka Bushova režimu proti terorismu je obdobou zapálení Reichstagu, které posloužilo nacistickému režimu. Slouží k oslepení lidí, aby neviděli útok skutečný.

Podle Bushe je Amerika pod teroristickým útokem, protože „oni nenávidí naše svobody.“ Ale jak ukazují Lynch a Healy, je to Bushův režim, který napadá naše svobody, odstraňuje jejich ústavní ochranu a dělá naše svobody podřízené slušnosti/přízni výkonné moci.

Messin, 17.5. 2006 ZDROJ