Bilance řádění
Při etnickém násilí posledních dnů v Kosovu muselo své domovy opustit přes
3.600 Srbů. Nejméně 350 srbských domů a 30 pravoslavných kostelů bylo vypáleno. 1.100 Srbů se uchýlilo do táborů KFOR a zbytek uprchnul do klidnějších částí Kosova, kde k čistkám nedošlo.
Již v roce 1999 hned po stažení armády Jugoslávie muselo prchnout před albánským terorem na 200.000 Srbů. Jednotky NATO nebyly schopny zabránit teroru ze strany Albánců.
Kdo nazval věci pravým jménem
Generál Gregory Johnson, velitel NATO pro jihovýchodní Evropu označil násilí proti kosovským Srbům za „etnickou čistku“. Když nepočítáme prohlášení srbských politiků a vyjádření ruského prezidenta Putina, nikdo další se kromě generála Johnsona neodvážil tento pojem použít. Přestože pojem „etnická čistka“ přesně pasuje na albánské řádění, vyhánění, lynčování a zapalování všeho srbského. Johnson dále řekl, že vývoj násilných událostí připomínal sehraný orchestr.
Nasazení našich vojáků by mělo úspěšně brzdit propagandu
Nasazení českých vojáků v Kosovu a jejich výpovědi o albánském řádění, které se objevují v našem tisku možná konečně změní názor části veřejnosti, která je ovlivněna zmanipulovanými zprávami o Kosovu v posledních letech. Možná tomu bude jako v Kanadě roku 1995, když si veřejnost četla zprávy a svědectví o událostech v oblasti Srbská Krajina. Kanadští vojáci se tam v rámci sil OSN marně snažili zabránit chorvatským vojákům v zabíjení a teroru proti srbským civilistům. Nasazení našich vojáků v Kosovu a jejich svědectví o divošských davech Albánců se sekyrami, noži apod. bude účinně brzdit případnou propagandu našich médií. I když naše média včetně televize zatím používají, stejně jako většina západních médií pojmy jako „střety“ či „etnické násilnosti“.
/messin, 22.3.2004/
Přidej komentář jako první k "Smutná bilance albánského řádění v Kosovu, které jen málokdo nazval etnickou čistkou"