Paul Craig Roberts: Válka je prohraná

globe-32299_960_720

Nejnovější čtvrtletní zpráva Pentagonu o „pokrocích“ v Iráku určená americkému Kongresu je ponurým příběhem ztracené války. Pentagon prozradil kongresu to, coBush, Cheney, Rumsfeld a propagandistické nástroje jako „zprávy“ Fox (Fox „News“) americké veřejnosti nikdy neřeknou:

1. Sunnitské povstání zůstává „silné a životaschopné“ nehledě na roztáčení sunnitsko-šíitského násilí a posilování US jednotek.

2. Od vydání minulé zprávy před třemi měsíci, stoupl počet iráckých obětí „sektářských srážek“ – eufemismu Pentagonu pro občanskou válku – o více než 50 procent.

3. Ok května, kdy byla ustanovena nová irácká vláda, do srpna, se průměrný počet týdenních útoků prudce zvýšil.

4. Od vydání předchozí zprávy se počet obětí zvednul z 80 na 120 mrtvých denně. Nyní Iráčané násilně umírají v poměru 43.800 za rok.

Irácká vláda se krčí za opevněnými zdmi „zelené zóny.“ 31.srpna Kurdové na severu sundali iráckou vlajku a nahradili jí kurdskou. Většinu Iráku ovládá šíitská a sunnitská milice. Konflikt donutil 160.000 Iráčanů opustit své domovy.

Kdo řekne Bushovi, že válka je prohraná?

Řekne mu to Rumsfeld?

Řekne mu to Cheney?

Jak mu to můžou říci po to všem chvástání a falešných zprávách?

Tohle je klamná administrativa. Konfrontován skutečností, že dvě třetiny amerických voličů oponují irácké válce, Bush prohlásil, že vytrvá do konce, čímž znovu demonstroval opovržení selským rozumem a vůlí amerického lidu.

Pokud by Bush a jeho klika neokonzervativců byli za své činy a akce souzeni nějakým soudním dvorem, vyvezli by je z města na žebřiňáku.

Všechno, co tento debilní režim sliboval o „lehké“ válce („cakewalk“ war), klidné pacifikaci Iráku i jeho přeměně na americkou loutkovou demokracii, se obrátilo v ústech prezidenta Bushe na popel.

Mající prohranou válku v Iráku, jsou neokonzervativci odhodláni zahájit válku proti Íránu.

Expert na národní bezpečnost John Prados říká, „charakter manipulací a zneužití zpravodajských služeb, které posloužilo Bushově administrativě k zahájení války s Irákem, je dnes opakováno na jeho souseda Írán.“

Nyní je nepopiratelné a nad veškerou pochybnost, že neokonzervativci („neocons“) úmyslně uvařili falešné informace za účelem ospravedlnění invaze do Iráku, invaze, která vyústila ve smrt desetitisíců Iráčanů a amerických obětí, mrtvých a zmrzačených.

Agresivní války jsou samy o sobě zločinem. Úmyslné vytvoření falešných podkladů pro agresivní válku je čin vlastizrady.

CIA vylekaná tlakem neokonzervativců na zahájení války s Íránem před tím, než se USA mohou vymanit z irácké katastrofy, odhodlaně prohlásila, že jakákoliv iránská jaderná zbraň nebude dříve, než za 10 let. To podkopává naléhání neokonzervativců zaútočit nyní.

Neokonzervativní fanatici se pokusili CIA zdiskreditovat nedávnou zprávou republikánské House Intelligence Committee Republican napsanou neokonzervativním FredericemFleitzem, který je chráněncem neocona těžké váhy – samotného Johna Boltona, osoby aktivní ve vykonstruování falešného případu proti Iráku. Fleitz obviňuje CIA, že je nic nevědoucí agenturou („know-nothing“), která postrádá schopnost odhadnout iránskou způsobilost vyrobit nukleární zbraně.

Neocons také odmítají zjištění Mezinárodní agentury pro atomovou energii, která vydala 31.srpna zprávu ujišťující, že neexistuje žádný hmatatelný důkaz pro tvrzení, že iránský program pro atomovou energii má vojenský aspekt.

Neokonzervativci plánují ponořit Ameriku do války s Íránem předtím, než by mohli být povoláni k odpovědnosti za prohranou válku v Iráku.

Toto neokonzervativní spiknutí proti Spojeným státům a Íránu musí být zastaveno.Neocons musí být odstraněni z vlády, kterou zradili a musí být trestně odpovědní za své zločiny.

Předtím, než bude moci Amerika kázat světu o demokracii, musíme nejprve zachránit americkou demokracii před vládním systémem Bushe a obnovit vládní zodpovědnost vůči lidem.

Překlad Messin, 5.9. 2006 ZDROJ