Střelba do srbských dětí v Kosovu

globe-32299_960_720

Opět ukázkový příklad podivné práce našich novinářů. Hrůzný příklad etnického násilí do hlavních médií v ČR neměl sílu proniknout. Nevím zda to byl úmysl, nebo jen nedbalost..

Spíše to však vypadá na další úmyslné potlačení informace o události, která příliš nezapadá do verze o zločinných Srbech a utlačovaných Albáncích. Co se vlastně stalo?

13.8.2003 přináší ČTK první zprávu: “Sprškou střel z automatické zbraně byla dnes zasažena skupinka koupajících se dětí v řece na západě Kosova. Dva chlapci ve věku 11 a 19 let byli zabiti na místě, další čtyři byli zraněni. “Střelba byla namířena přímo do skupiny koupajících se dětí, musel to být šílenec, jaký smysl má střílet do dětí” sdělil mluvčí mezinárodní policie Derek Chappel.

Mládež se koupala v řece Bystrice poblíž albánské obce Zahac, jež leží v sousedství srbské enklávy Goraždevac. Mluvčí UNMIK Andrea Angeli řekl, že útočníci se skrývali v křoví poblíž řeky. “Byli připraveni a čekali na děti. Když děti přišly, jeden z nich se připlížil na 50 metrů a začal pálit z kalašnikova” řekl Angeli.

Podle policie OSN se jedná o nejhorší útok vůči srbské menšině v Kosovu od června, kdy byla zabita tříčlenná rodina /V zapáleném domě byli nalezeni staří lidé usmrceni zřejmě sekerou/. Mluvčí kosovských Srbů Oliver Ivanovič řekl, že po dnešním útoku by mělo mezinárodní společenství udělat více, než jen kondolovat a vypořádat se s těmi, kdo rozsévají teror v provincii.

Zločin byl spáchán hodinu poté, co do Kosova přijel na dvoudenní návštěvu nový šéf UNMIK Harri Holkeri.

15.8.2003 se pohřbu zavražděných zúčastnili čelní srbští představitelé premiér Živkovič a místopředseda vlády Čovič. Záběry z pohřbu vysílala např. televizní stanice Euronews. Mlčení našich hlavních deníků /MF Dnes, Lidové noviny/ i televize o celé události je pozoruhodné. Šéf zahraniční rubriky LN Petr Pešek mi v emailu na můj dotaz sdělil, že si na výše zmíněné události nevzpomíná a proto ani neví, proč tyto zprávy do novin nedorazily. Jsou prý zavaleni obrovským počtem informací…

Přidej komentář jako první k "Střelba do srbských dětí v Kosovu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*