Pogrom dělí kosovské okupanty

globe-32299_960_720

Podle kanadského válečného zpravodaje Scotta Taylora („NATO v Kosovu, místo rozdělených cílů“ – The Halifax Herald Limited, pondělí, 19.dubna 2004), různé jednotky mezinárodních sil působily zcela odlišně při pogromu mezi 17-19. březnem 2004. Například němečtí vojáci nekladli žádný odpor albánským vzbouřencům, což vzbudilo velký odpor jejich kolegů /mírových dozorčích/ z jiných zemí:

“ Kdyby tam byli umístěni gruzínští vojáci, potom bychom bránili toto svaté místo“ řekl mladý desátník z Tbilisi ohledně německé nečinnosti při albánském spalování kostela.  „Chápeme význam takových věcí. Zato Němcům jde hlavně o to, aby si zachovali přátelské vztahy s místními Albánci.“

Na druhou stranu švédští vojáci vyhlížejí bojovně:

„Moje četa utrpěla 14 zranění ve vesnici Caglovica,“ říká kapitán Anderson ze švédského praporu. „I když nás incidenty naprosto překvapily, nyní jsme připraveni na druhé kolo /Round 2/ s těmito Albánci – a bude to rozhodná odplata“

Čeští vojáci také bojovali proti Albáncům a neváhají jim naznačit, co si myslí:

„Na kontrolním stanovišti NATO u administrativní hranice mezi Srbskem a Kosovem členové českého praporu nyní běžně zdraví albánské motoristy třemi nataženými prsty, což symbolizuje srbské vlastenectví. Albánci na tyto záměrné provokace odpovídají posunkem naznačující podříznutí krku /ukazováčkem přejedou krk/ směrem k českým vojákům.“

A potom jsou tam Britové..

Zdá se, že morální úpadek Tonyho Blaira and Company vládne i pozicích královské armády:

„Zatímco válečný étos Britů může být zřídkakdy zpochybněn a jistě se těší úctě, nestrannost v britských posilách pro Kosovo nemůže dosáhnout očekávání. Na hlídce před Prištinou vojín McWilliams /Gloucester Regiment/ vyjádřil svůj názor ke krizi ze 17.března: „Nevím proč to Srbům nedochází, nejsou tu chtění a tak by se měli vrátit do své vlastní země, řekl britský voják.“

Když mu bylo vysvětleno, že Kosovo stále oficiálně zůstává autonomní provincií Srbska, mladý britský voják odpověděl: „Nemůžete tvrdit něco, co nemůžete obhájit“.

Zde Taylorův článek končí. Pravděpodobně proto, že nemohl pochopit děsivou neznalost, gangsterství a duševní fašismus. Někdo by mohl říci vojínu McWilliamsovi, že by se mohl vrátit do své vlastní země, která neleží nikde poblíž Kosova ani Srbska, nebo že Srbsko bránilo Kosovo /mezi jinými i proti jeho vládě, která byla jasným agresorem v celé záležitosti/ jen proto aby bylo podvedeno a NATO neakceptovalo dohodu o příměří. Možná by pochopil.

Ale vzhledem k britské angažovanosti na krvavé záležitosti v Iráku – další zemi, která je velmi vzdálená od jeho rodné země, to od něho asi čekat nelze..

 

překlad messin 21.4. 04, zdroj: http://www.antiwar.com/blog/more.php?id=788_0_1_0_M

Přidej komentář jako první k "Pogrom dělí kosovské okupanty"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*