Londýnská organizace pro práva menšin konstatovala, že jejich postavení v Kosovu je nejhorší v Evropě

globe-32299_960_720

Londýn (Reuters) – Pokud jednání o budoucnosti Kosova nepovedou k pevné právní ochraně menšin, mohlo by tam opět dojít k „etnickým čistkám“, varovala v pondělí zpráva vydaná mezinárodní organizací zabývající se právy národnostních menšin Minority Rights Group International (MRGI) se sídlem v Londýně. Podle organizace je současná situace menšin v Kosovu nejhorší v Evropě a hrozí vypuknutím etnických čistek proti Srbům, Bosňákům, Turkům i Romům.

Podle zprávy vydané MRGI je situace menšin „kousek před katastrofou.“ Zpráva kritizuje OSN a „mezinárodní společenství“ za nedostatečnou ochranu práv menšin a viní je z plné odpovědnosti za současnou děsivou situaci.

Zpráva říká, že současná jednání o „konečném statusu“ nabízejí naději, ale také největší nebezpečí pro mír.

Organizace dále upozorňuje, že Kosovo bude potřebovat novou ústavu, zaručující rovnost všech obyvatel a komunit a právní záruky pro jazyky, náboženství a kultury.

ZDROJ

Tyto požadavky – rovnoprávnost národů – mimochodem splňovala i dodržovala původní společná Jugoslávie i pozdější Srbsko.

Zpráva MRGI tak jasně ukázala další skutečné výsledky politiky „mezinárodního společenství“ na Balkáně.

Je to nově vznikající mafiánský narkostát, zásobující heroinem státy EU, v čele s hlavními mafiány, kteří jsou v natoidních médiích představováni jako „premiér“, či „prezident“ Kosova.

Je to území, na kterém musí příslušníky menšin provázet ozbrojení vojáci na nákup, či na hřbitov.

Je to území, kde v případě kosovsko-albánského masového pogromu proti menšinám (březen 2004), zachraňují zahraniční vojáci v lepším případě pouze holé životy Srbů a dalších, zatímco jejich domy a kostely nechají spálit šíleným davem na popel a potom se ještě hlasatelka naší hlavní zpravodajské relace ČT zeptá kdo vlastně konflikty vyvolává.

Je to území, kde se beztrestně střílí kalašnikovem do dětí, koupajících se v řece, aniž by se média obtěžovala toho povšimnout.

Je to území, jehož nynější existence přesně odhaluje skutečnou mravní hodnotu a zájmy „mezinárodního společenství“ i NATO, které pod vedením USA v roce 1999 na základě vylhaných důvodů („genocida“ v Kosovu) bombardovalo suverénní stát Jugoslávie.

Messin, 8.6. 2006

Přidej komentář jako první k "Londýnská organizace pro práva menšin konstatovala, že jejich postavení v Kosovu je nejhorší v Evropě"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*